Genel Merkez Yönetim Kurulumuz İncelemelerde Bulunmak Üzere Van’a Gitti

 

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu  incelemelerde bulunmak üzere deprem bölgesi Van ve Erciş'e gitti.

 


Deprem Bölgesi Sağlık Hizmetleri Koordinatörü ve Kocaeli Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık ile birlikte deprem bölgesini gezen yönetim kurulu üyelerimiz, depremzedeler için kurulan Sahra Hastaneleri'nde görev alan sağlık çalışanları ve depremzede vatandaşlarımızla görüştü. Yönetim kurulu üyelerimiz, afet bölgesindeki sağlık hizmetlerinin eksiksiz yürümesinden dolayı bölgede görevli sağlık çalışanlarına teşekkür etti.


Depremin meydana getirdiği maddi manevi hasarın zaman içinde bir nebze de olsa onarılabileceğini söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yürütülen çalışmalardaki koordinasyonun başarılı olmasından dolayı daha fazla can kaybı yaşanmasının önüne geçildiğini söyledi.


Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin (UMKE) bölgede yaptığı çalışmalarla birçok insanın hayatını kurtardığına değinen Memiş, sağlık çalışanlarının hizmet anlamında önemli kahramanlıklara imza attığını belirtti.
Metin Memiş sözlerini şöyle sürdürdü:


"Deprem dolayısıyla Türkiye'nin her tarafından bölgeye yardım yağdı. Halkımız Van'daki kardeşlerimize yardım için birbirleriyle yarışmıştır. Temennimiz; yaşadığımız bu afetin, barış ve kardeşlik ortamının oluşturulması için bir dönüm noktası olmasıdır."

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo