“Şiddet Sendikacılığına Papuç Bırakmayacağız”

 

Şırnak Şubemize bağlı, Şırnak Devlet Hastanesi işyeri temsilcilerimiz Güven Güzel ve Fatih Gürbüz, SES Temsilcisi Lezgin Gözlek tarafından saldırıya uğramıştır. Sendikamızın demokratik mücadelesinden rahatsız olan çevreler, zorbalığı meziyet haline dönüştürmüşlerdir.

 

Aldığımız bilgiye göre, Şırnak Devlet Hastanesi iş yeri temsilcilerimiz Güven Güzel ve Fatih Gürbüz, SES temsilcisi Lezgin Gözlek tarafından saldırıya uğramıştır. Saldırıda temsilcimiz Güven Güzel'in burnu kırılmıştır.

 

Sağlık-Sen, üyelerinin hak ve menfaatleri doğrultusunda ve demokratik sınırlar içinde yürüttüğü sendikal faaliyetleri ile, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her geçen gün artan teveccühünü kazanmıştır. Bu durumdan rahatsız olan bazı çevrelerin, çalışanların demokratik tercihlerine saygı duymayı beceremedikleri gibi, tek özellikleri olan zorbalığa başvurma konusunda da gemi azıya aldıkları gözlenmektedir. Ne sendikamız ne de sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, sendikacılık adına yapılan bu zorbalığa boyun eğmeyecektir. Saldırganlar, yargı huzurunda hak ettikleri cezayı göreceklerdir.

 

Şırnak Devlet Hastanesi Temsilcilerimiz Fatih Gürbüz ve Güven Güzel'e geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz. Sağlık-Sen olarak bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri nefretle kınarken, bir kez daha saldırı olayının sorumlularının hak ettiği cezayı almaları için bu işin peşini bırakmayacağımızı ilan ediyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo