Bayramınız Kutlu Olsun

 

Bayramlar, hayatın yoğunluğu içinde ihmal edilen sevgi, birlik, dayanışma gibi duyguların doruğa çıktığı günlerdir. Kısa bir süre olmasına rağmen hayır, bereket ve neşe yoğunluğunun yaşandığı eşsiz zaman dilimleridir. Yüce Allah'ın ihsanı olan bayramlar ülkemizde güzel gelenek ve göreneklerimiz ışığında daha farklı anlamlar kazanır; bugünlerde yediden yetmişe herkeste, tatlı bir telaşın ve heyecanın izleri görülür.

 

Bayramlar; komşuluk hakkının, fakirin zengin üzerindeki hakkının daha hassas bir şekilde gözetildiği günlerdir. Bu günlerde, sılaya olan özlemin giderildiği coşku iklimi yaşanır. Aileden başlayarak tüm toplumsal mekânlarda, küskünlükler, kavgalar, kötü sözler; yerini dostane hislere, dinimizce sadaka mertebesinde önemi olan tebessümlere bırakır.

 

Bayramlar aynı zamanda millet olarak yaşadığımız acıların ve sorunların üstesinden gelebilecek birlik ve dayanışma ruhuna erişmemizi sağlar.

Bu noktada, ülkemizde her yıl bayram coşkusuna gölge düşüren ve yürekleri burkan trafik kazalarının Kurban Bayramında yaşanmaması en büyük dileğimizdir.

 

Sağlık-Sen olarak; başta üyelerimiz olmak üzere halkımıza; kendilerinin ve başkalarının hayatına zarar verecek, bayram sevincini hüzne dönüştürecek hatalara karşı dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları çağrısında bulunuyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta toplumumuzun sağlığı ve mutluluğu için her zaman özveriyle görevlerini sürdüren sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olmak üzere tüm milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, hayırlar getirmesini diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo