İftiralar Çalışma Azmimizi Arttırıyor

 

Antalya Şube Başkanımız Sinan Kuluöztürk, Şube çalışmalarını engellemeye çalışanlara seslenerek, “İftira ve yalanlarla çalışma şevkimizi kırmak adına denenmeyen yol kalmadı. Ancak şu bilinmelidir ki iftiralar çalışma azmimizi arttırıyor” dedi.

 

Sinan Kuluöztürk, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sendikal vizyonunu aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık olarak ilan eden sendikamızın, çalışma şevkini kırabilmek adına malum sendikalar tarafından denenmeyen yol kalmadı.

 

Önce temsilcilerimiz hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular. Sağlık-Sen’i Valilik Makamına şikâyet ettiler, Sağlık Bakanlığına şikâyet ettiler müfettiş getirildi. Sendika yöneticilerimiz tek tek ifadeye çağırıldı ancak yapılan tüm iddiaları bir karalamadan öteye gitmedi.

 

Son olarak da ideolojik sendikacılık yapmadıklarını iddia edenler, bir siyasi parti milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisine Antalya Sağlık-Sen adına verilen soru önergesi ile bir siyasi partinin kanatları altında hareket ettikleri aşikârdır.

 

7 yıl yetkili olan Türk Sağlık-Sen, bugüne kadar sağlık çalışanlarıyla ilgili her hangi bir çalışma yapmadı. Ancak 2009 yılı için yetkili sendika Sağlık-Sen olduktan sonra sağlık çalışanların sorunları tek tek çözülmeye başlandı. Ama bunu hazmedemeyenler Sağlık-Sen’in yönetim kadrosunu yıpratmak, sendika ve sivil toplum örgütü çalışmalarından soğutmak adına Savcılığa, Sağlık Bakanlığına, TBMM’ye şikâyetlerine devam ediyorlar.

Buların şikâyet ve iftiraları bizlerin çalışmalarını biraz daha kamçılıyor.”

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo