Sendikacılığı Sahteciliğe Dönüştürenleri İfşa Ediyoruz

 

Sağlık-Sen’i kendi iradeleri ile tercih eden üyelerimizin üye formlarında şube mührü bulunmasını usulsüzlük yalanıyla pazarlayanların maskelerini düşürecek belgeleri açıklıyoruz.

 

Sağlık-Sen’in hizmet sendikacılığının büyümesini ve yetkiye ulaşmasını demokratik olgunlukla karşılamaktan aciz çevreler, bilindiği gibi bazı illerimizde kendi iradeleri ve demokratik tercihleriyle Sağlık-Sen’e geçen üyelerimizin üyelik formlarının üzerinde şube mührünün bulunması konusunu yargıya taşımıştı.

 

Sendikamızı tercih edenlerin demokratik tercihlerine saygı duymayan, sendikamızı, üyelik formlarında şube mührü bulunduğu için usulsüzlükle suçlayan bu çevrelerin gerçek yüzlerini ise bugün ilkini açıklayacağımız belgeler çok iyi ortaya koymaktadır.

 

USÜLSÜZLÜK DEĞİL BİZZAT SAHTECİLİK

 

Yer: Burdur Devlet Hastanesi.

Tarih: 14 Nisan 2010.

Türk Sağlık-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Kürşat Atmaca imzalı Ali Koçer ve Mustafa Gezer adına düzenlenmiş üyelik formları çalıştıkları kurumun idaresine ilgili sendika temsilcileri tarafından teslim edildi.

 

Genel Merkez imzalı üyelik formlarında adı geçenler ise böyle bir üyelikten bilgisi olmadığını belirterek, Devlet Hastanesi Başhekimliğine yazılı başvuruda bulundular. Olayda sorumluluğu bulunanların tespit edilmesini ve cezalandırılmasını istediler.

Hastane idaresi konu ile ilgili inceleme yapılması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

SAHTECİLİK OPERASYONLARINI AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

Malum sendikanın birçok ilde yaptığı sahte üyelikleri web sayfamız aracılığıyla duyurmaya devam edeceğiz. Ayrıca sendikamıza ait bazı üyelik formlarında şube mührü bulunmasını yargıya taşıyan malum sendikanın bir çok ilde kendi şubesi tarafından mühürlenmiş üyelik formu olduğu sendikamızca tespit edilmiştir.

 

Bu gelişmeler sırası geldikçe başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olmak üzere kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo