Sağlık Bakanlığı’ndan 950 Sağlık Personeline Daha VHKİ Kadrosu

 

Sağlık Bakanlığı, 2009 yılı başında VHKİ kadrosuna başvuran 950 sağlık personeline daha Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği Kadrosu verdi.  Sendikamız iki hafta önce Sağlık Bakanlığı Teşkilatında memur, ambar memuru, daktilograf, santral memuru, koruma güvenlik görevlisi olarak çalışan yaklaşık 3700 sağlık personelinin VHKİ kadrosuna geçtiğinin müjdesini vermişti. Bilgisayar sertifikası edinerek Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği kadrosuna başvuran 950 sağlık personelinin daha isimleri İl Sağlık Müdürlüklerine gönderildi.

“HİZMET SENDİKACILIĞININ ADRESİYİZ”

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği için verilen 11 bin 270 kadronun tamamen Sağlık-Sen’in yoğun çabaları sonucu gerçekleştiğini belirterek, bugün itibariyle yaklaşık 5650 sağlık personeli VHKİ kadrosuna kavuşmuş bulunmaktadır. VHKİ kadrosuna geçen memurlar, maaş ve döner sermaye gelirlerinde artış, kadrolarının 3. dereceye kadar düşmesi ve emekliliklerinde daha yüksek oranda maaş alma gibi avantajlar elde etmektedir” şeklinde konuştu.

Sendikaların temel görevinin üyelerinin haklarını koruma ve geliştirme olduğunu hatırlatan Sendikamız Genel Başkanı, “VHKİ kadrosu, Sağlık-Sen’in çözüm odaklı sendikal anlayışını anlatan bir örnektir. Sağlık-Sen, iddialı ve abartılı vaatler yerine, somut hizmetler gerçekleştirerek sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının güven duyduğu tek sendika haline gelmiştir” dedi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo