Başkanlar Kurulumuzu Gerçekleştirdik

 

Sendikamız Genişletilmiş Başkanlar Kurulu 12 Ekim 2008 tarihinde toplandı. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Sağlık Sen’in kurumsallaşma ve  büyüme adına dev adımlar attığını söyledi.

 

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 12 Ekim 2008 tarihinde Çalışma Bakanlığı’na ait Eğitim Tesisleri’nde toplanarak Sağlık Sen’in önümüzdeki döneme ait yapacağı çalışmaları değerlendirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantı Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’ın yaptığı konuşma ile başladı.

Genel Başkan Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen’in 2-3 Şubat 2008 tarihinde yaptığı Genel Kurul’un üzerinden geçen 6 ay zarfında yönetim kurulu olarak yoğun bir faaliyet dönemi geçirdiklerini belirterek, “Allah’a hamd olsun, genel kurul öncesi göreve talip olduğumuzda vaat ettiğimiz bir çok şeyi bu kısa süre içinde gerçekletirdik. Sendikamız bir taraftan  tüm hizmet kolları düzeyinde Türkiye’nin en çok büyüyen sendikası olarak 2008 yılına damgasını vururken, diğer taraftan da kurumsallaşma adına çok önemli gelişmeler kaydettik” şeklinde konuştu.

Sendikamızın kurumsallaşması ve diğer faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Mahmut Kaçar konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

 

“Kızılcahamam’da tüm teşkilatımızı bir araya getirdiğimiz toplantı,camiamızda büyük bir sinerji oluşturmuş ve bu sinerjinin ilk semeresi, rekor düzeyde gerçekleştirdiğimiz büyüme olmuştur. Kızılcahamam Toplantısı’ndan bugün ülke kamuoyunda ses getiren panelimize kadar bir çok etkinliğimiz ve kurumsallaşma kapsamında attığımız adımlar, gerek sağlık camiasında, gerekse sendikal alanda ilgi odağı olmamızı sağlamıştır. Kurumsallaşma adına başta genel merkezimiz, baştan sona çağın gerektirdiği donanımlara sahip bir şekilde hizmet üretmeye başlamıştır. Genel Merkezimiz ile teşkilatımızın tüm birimleri arasında kurulan modern iletişim ağı sayesinde bilgi alışverişi ve diğer konularda hızlı ve düzenli bir yapı oluşturulmuştur. Hukuk, basın-yayın ve eğitim hizmetlerinin profesyonel yapıya kavuşturulması,  Bilim Kurulu ve Bilimsel Dergi gibi sendikamızı sağlık camiası ve sendikal alanda marka haline dönüştürecek bir çok gelişmeyi de bu kısa sürede gerçekleştirmiş bulunmaktayız.”

Sağlık-Sen’in başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına ve ülkesine hizmet adına büyük hedefler yüklendiğinin altını çizen Genel Başkan, bu hedefleri 2009 yılından itibaren yetkili sendika olarak gerçekleştirme azim ve kararlılığı içinde olduklarını vurguladı. Genel Başkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sendikamız; uzun yıllar sürdürdüğü yetki mücadelesinden 2009 yılında Allah’ın izniyle yetkili sendika olarak çıkacaktır. 2008 yılında Tüm Konfederasyonlar bazında en çok büyüyen sendika olduk. Üye sayımızı 75 binlere taşıdık. Bu gelişme sadece Sağlık camiasında değil, tüm sendikal kesimlerde Sağlık-Sen’in 2009 yılının yetkili sendikası olacağına dair kanaat oluşmuştur. Bu durum bizim yetki mücadelesine her yıl olduğundan daha sıkı şekilde sarılmamız anlamına gelmektedir. İnşallah, Sağlık-Sen beklentileri boşa çıkarmayacak ve tüm teşkilatımızın gayretleri ile 2009 yılından itibaren yetkili sendika olacaktır.”

 

Genel Başkanın konuşmasının ardından Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, sorumluluk alanları ile ilgili sendikamızda yaşanan gelişmeler hakkında Başkanlar Kurulu üyelerine sunum yaptılar.

Yönetim Kurulu Üyelerimizin konuşmalarının ardından toplantının ikinci bölümünde, şube ve il başkanlarımız, görüş ve önerilerini belirttiler.

 

Başkanlar Kurulumuzun kapanış bölümüne Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında, toplu görüşme sürecine ilişkin yaşanan süreci ve elde edilen sonuçları değerlendiren Memur-Sen Başkanı, toplu sözleşme ve grev hakkının olmadığı bir yasayla alınabilecek en iyi sonucun elde edildiğini söyledi.  Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu,  Memur-Sen’in Türkiye’nin demokratik rejimine yönelik tehditler karşısında dik bir duruş sergilediğine de dikkat çekerek, Ortak Akıl Hareketinin Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirdiği mitinglerde alanları Memur-Sen üyelerinin doldurduğunu kaydetti.

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, toplantının sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında, Sağlık-Sen’in hedefleri doğrultusunda daha büyük adımlar atarak yoluna devam edeceğini söyledi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo