Memur-Sen’in Varlığı Demokrasinin Teminatıdır

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Adana Şubesinin yeni hizmet bürosunun açılış programına katıldı.

Memiş programda yaptığı konuşmada 28 Şubat post modern darbesinin 4 Şubat tarihinde başlatıldığını belirterek, “İşte o gün 4 Şubat'ta tankları yürütüp 'Acaba kim bunlara dur diyecek?' diye beklediler. Ve bu süreçte ne oldu biliyor musunuz? O '5'li Çeteler' denen sendikalar maalesef 28 Şubat post modern darbesinin olmasına çanak tuttular. İşte Memur-Sen'in varlığı bunun için çok önemli” dedi. 

Türkiye'de demokrasi karşıtlarına karşı mücadele veren bir sendikal anlayışla hizmet ettiklerini belirten Memiş, Memur-Sen'in yapmış olduğu çalışmalarla bu ülkenin geleceği adına önemli kazanımlara imza attığını ifade etti. Türkiye'deki demokrasiyi kesintiye uğratanların yine aynı oyunu oynamak üzere senaryolar kullandıklarını söyleyen Memiş, şöyle konuştu: “Ülkemiz özellikle son 11 yıllık süreç içerisinde çok önemli hizmetlere karşılık bulurken maalesef ülkemiz üzerinde önemli oyunlar oynanmaya başlandı. Gezi eylemleriyle başlayan ve başarıya ulaşamayan eylemler gibi maalesef küresel güçlerin de katkısı, desteğiyle son dönemlerde milletin üzerine önemli bir oyun daha sergilenmeye çalışılıyor. Memur-Sen dün nasıl demokrasinin yanında, darbecilerin karşısında durduysa bugün de milletin iradesinin karşısında olanlara, Türkiye'yi değersiz göstermeye çalışanlara karşı aynı mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdürecektir.” 

Memur-Sen kurucu genel başkanı merhum Mehmet Akif İnan'ı da yad eden Memiş, “İnsanlar fanidir, insanlar geçicidir ama insanların yapmış oldukları çalışmalar kalıcıdır” ifadelerini kullandı. Sağlık-Sen’in kurumsallaşma ilkesi çerçevesinde Adana Şubesinin de yeni bir hizmet bürosuna kavuştuğunu belirten Genel Başkan Memiş, üyelere ve sağlık çalışanlarına daha iyi hizmet verileceğini vurgulayarak yeni büronun hayırlara vesile olmasını diledi.

Açılışa Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, Memur-Sen Adana İl Başkanı Muhammed Erdoğan, Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Recep Kurum ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo