ÇANAKKALE ZAFERİ, GÖZYAŞI GECELERİ’YLE SAHNELENDİ

Sağlık-Sen tarafından organize edilen Zaferin Gözyaşları; Çanakkale tiyatro etkinliği Gözyaşı Geceleri grubu tarafından sahnelendi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun da katıldığı programın açılışında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, ecdadımızın Çanakkale’de emperyalizme karşı tarihin en şanlı direnişini gerçekleştirdiğini, bize sadece eşsiz bir zaferin onurunu değil, aynı zamanda hürriyetimizi kıyamete kadar koruyacak sırrın anahtarını da miras bıraktığını söyledi.

 

GÜNDOĞDU: SAĞLIK-SEN’İ KUTLUYORUM

Sağlık-Sen’i, böyle bir organizasyon gerçekleştirdiği için kutladığını söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da konuşmasında, ağlatmak için değil, gelecek nesillerin ağlamaması için böyle bir program organize edilmesinin önemine dikkat çekti.

 

Çanakkale’nin, ebedi kardeşliğimizi anlatan muhteşem bir destan olduğunu belirten Ahmet Gündoğdu, kardeşliğimizi darbecilerin, çetelerin ve onların taşeronlarının bozamayacağını kaydetti. Gündoğdu, “Bağımsızlık için birlikte savaşmayı, kardeşlik zemininde bir ve beraber yaşamayı başarmış bir ceddin nesliyiz. Biz medeniyetimizin destanıyız. Çanakkale Ruhu’nun bedenleriyiz. Çözüm sürecini bu ruh ile destekliyoruz. İradeye sahip çıkma Çanakkale ruhudur. Bedrin aslanlarına denk 253 bin şehidin yaşayan emanetçileriyiz” şeklinde konuştu.

 

MEMİŞ: ÇANAKKALE, HÜRRİYETİMİZİ KIYAMETE KADAR KORUYACAK SIRRIN ANAHTARI

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise konuşmasında, “Emperyalizme karşı tarihin en şanlı direnişini gerçekleştiren ecdadımız bize sadece eşsiz bir zaferin onurunu değil, aynı zamanda hürriyetimizi kıyamete kadar koruyacak sırrın anahtarını da miras bırakmıştır. Bu mirası son nefesimize kadar korumaya yemin etmiş Memur Sen kadroları olarak, ecdadımızı, Çanakkale Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

 

Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arnavut’u Türk’üyle ecdadımızın, yurdun her köşesinden tevhid ruhunu cepheye taşıdığını belirten Metin Memiş, bu ruhun elde ettiği zaferle birliğin kardeşliğin karşısında hiçbir gücün duramayacağını cihana öğrettiğini belirtti.

 

Sevdalarının; şehit kanından rengini alan ay yıldızlı bayrağımızın altında mayası eşitlik ve kardeşlik olan, hukuk olan, emek olan, alın teri olan Yeni Türkiye’yi inşa etmek olduğunu da belirten Memiş, “Davamız, acılarla yoğrulmuş, uğruna büyük bedeller ödenerek yeşertilmiş milli birlik şuurunu fesatçılardan, bozgunculardan korumaktır. İnsanlığı buhran çağının kargaşasından kurtarmak, ülkemizin geleceğine ve insanlığa umut olacak ihsan neslini yetiştirmektir. Bir isek, kardeş isek yıkılmaz kaleyiz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo