ACIMIZ BÜYÜK; 14 POLİSİMİZ ŞEHİT

Dağlıca’daki hain saldırıda şehit edilen evlatlarımızın acısı henüz tazeliğini korurken Iğdır’dan gelen haberle yıkıldık. Polis servis aracına bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırı sonrası ilk belirlemelere göre 14 polisimizin şehit olduğu, 1 polisimizin de yaralandığı haberini aldık. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri, meslektaşları ve milletimize baş sağlığı; yaralı polislerimize de acil şifalar diliyoruz.

Türkiye düşmanlarının maşası, bebek katili terör örgütünün, Dağlıca saldırısı sonrası silahlı kuvvetlerimiz tarafından yapılan operasyonlarda uğradığı kaybı için gerçekleştirdiği bu hain saldırı, sonlarını daha da yakınlaştırmıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar, yok olmaktan saklandıkları mağaralar ve çukurlardan çıkamayacak, milletimizin birlik, beraberlik ve kararlılığında, silahlı kuvvetlerimizin mücadelesinde boğulacaklardır.

Birlik ve beraberliğin, kurtuluş mücadelesinin şiirini yazmış büyük insan, milli şairimiz M. Akif Ersoy;

Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez

Derken adeta bugünlere vurgu yapmıştır. Bu ülke için yüreklerimiz birlikte attıkça, aramıza ekilmeye çalışılan nifak tohumlarının yeşermesine izin vermedikçe, terör örgütü de onların destekçisi iç ve dış düşmanlarımız de amacına ulaşamaz. Kişisel veya siyaseten hesaplaşmaların yapılacağı değil, birlik ve beraberlik için bunları bir kenara bırakıp hain düşman ve işbirlikçilerine karşı dik durma zamanıdır. Düşmanlarımıza karşı birlik içinde olmamız, onları toptan tüfekten daha çok mağlup edecek, sonlarını hızlandıracaktır. Ayrıca milletimiz, ‘acılar paylaşıldıkça azalır’ düşüncesinden hareketle şehit ve gazi ailelerinin acısını paylaşmada bir destan yazmaktadır.

Yeni acılar yaşamak istemiyoruz. Bir kez daha bugüne kadar hayatlarını bu ülke için feda etmiş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo