Yüzbinler “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” Dedi

Memur-Sen’in de aralarında bulunduğu yüzlerce STK’nın öncülüğünde “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü Ankara’da gerçekleşti. Sıhhiye meydanında toplanan yüz binlerce vatandaş Ulus’taki Birinci Meclis’e yürüdü.

 

Büyük Memur-Sen ailesinin yöneticileri, temsilci ve üyelerinin de katıldığı dev yürüyüşte “tek ses tek yürek” halinde kardeşlik ve sağduyu vurgusu yapılarak terör kınandı.

 

17eylul2015yuruyus1

 

MEMUR-SEN, HAK-İŞ, TOBB, MÜSİAD, TÜRKİYE KAMU-SEN, TÜRK-İŞ, TİSK, TBB, TÜRMOB, TZOB ve TÜSİAD ‘ın çağrısıyla yaşlısı genci kadını erkeği, işçisi, memuru, esnafı her yaştan ve her kesimden vatandaş, öğle saatlerinden itibaren Türk Bayrakları ile Sıhhiye Meydanı’na geldi.

 

17eylul2015yuruyus4

 

Araç trafiğine kapatılan Sıhhiye Meydanı ile yayalara kapatılan Abdi İpekçi Parkı ve çevresi al bayraklarla donatıldı.

 

17eylul2015yuruyus2

 

Vatandaşlar, kırmızı ve beyaz renkte şapkalar, Türk bayraklarıyla yürüyüşü düzen içerisinde ve bayrağın birleştiriciliği temasıyla gerçekleştirdi.

 

17eylul2015yuruyus3

 

Ankara Adliyesi önüne tırla getirilen uzunluğu bin 500, genişliği 7 metre olan dev Türk Bayrağı, yürüyüşün başlamasının ardından vatandaşlarca elden ele taşındı.

 

17eylul2015yuruyus6

 

Saat 16.40’da Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyüşe başlayan kortej “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” ve ” Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları atarak Ulus’taki Birinci Meclis’e doğru yürümeye başladı. Bütün STK Temsilcileri yürüyüşün ardından Birinci Meclis bahçesine girdi. Daha sonra hep birlikte İstiklal marşı okundu.

 

 

17eylul2015yuruyus7

 

17eylul2015yuruyus5

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo