Genel Başkanımız Teşkilatımızla Buluşarak Sahanın Sorunlarını Dinledi

 

 

Genel Başkanımız Metin Memiş ve Genel Merkez Yöneticilerinin katılımlarıyla illerde sürdürülen Teşkilat ziyaretleri ve İl Divan Toplantıları aralıksız devam ediyor.

 

 

Genel Başkan Metin Memiş Kırıkkale, Kayseri, Konya, Kırşehir, Kocaeli, Yalova, Kastamonu, Sinop illerini giderek teşkilatımızla ve sağlık çalışanlarıyla görüştü. Genel Başkan Memiş ziyaretlerinde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerinin yanı sıra sendikal faaliyetlere ilişkin yeni dönem hedeflerimiz konusunda görüşlerini sahaya aktardı.

 


KAZANIMLARA HEP BİRLİKTE İMZA ATTIK

 

Toplu sözleşme masasında verdikleri ısrarlı mücadele sonucunda sağlık çalışanlarının birçok konudaki kronikleşmiş sorunlarının çözümü için mutabakat metniyle imza altına aldıklarını belirten Memiş, "Hergeçen gün yapılan ve yayınlanan yeni düzenleme ve genelgelerle çalışanların yaşadıkları sorun ve mağduriyetlerin sona erdirilerek taleplerinin yerine getiriliyor olması bu başarılı sürecin sonucudur" dedi.

 

Memiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerinin her zaman olduğu gibi bundan sonrada takipçisi olacaklarının altını çizdi.

 

MEMİŞ: SAĞLIK-SEN ÖNEMLİ BİR AKTÖR

 

Ülkenin öteden beri demokratikleşme ve çalışma hayatına dönük önemli süreçlerden geçtiğini anlatan Memiş, Sağlık-Sen'in sivil toplum kuruluşu ve sağlık alanında en büyük sosyal paydaş olarak bu sürecin önemli aktörlerinden biri olduğunu söyledi.

 

Genel Başkan Memiş, gerek sivil toplum kuruluşu olarak gerekse de çalışanların tarafı olarak Sağlık-Sen'in, ülkenin sosyal ve iktisadi yönden kalkınması, millet egemenliğinin tesisi ve demokrasinin tüm kurum ve kurullarıyla işletilmesi, çalışanların sosyal, mali ve özlük hakları noktasında refahı ve mutluluğu için ortaya konulan politikaların inşasında ve uygulama süreçlerinde üzerlerine düşen görevi her zaman yaptıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Kamu çalışanlarına toplu sözleşme hakkının kazandırılmasının Memur-Sen Konfederasyonu başta olmak üzere Sağlık-Sen ve bağlı sendikalarının eseri olduğunu da hatırlatan Memiş, ilk defa oturdukları 2012 toplu sözleşme görüşmelerinde sağlık çalışanları ve diğer kamu çalışanları lehine kaydadeğer kazanımlar elde ettiklerini dile getirdi.

 

 

İllerde teşkilatımızla bir araya gelen Genel Başkanımız Metin Memiş, şube başkanlarımız ve şube yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarına da ziyaretler gerçekleştirerek, çalışanların sorun ve taleplerinin çözüme kavuşturulması noktasında yetkililere bilgi verdi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo