Sağlık-Sen’den Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar’a Ziyaret

 

Sağlık-Sen, ülke genelinde 5 bin sağlık çalışanı ile başlattığı ve başarıyla sürdürdüğü "Organ Bağışı Kampanyası"nın ardından şimdi de "100 Bin Kan 100 Bin Can" kampanyası düzenleyecek.


KIZILAY İLE MUTABAKATA VARILDI


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, "100 Bin Kan 100 Bin Can" adıyla sağlık çalışanları arasında ülke genelinde başlatılacak kampanya hakkında görüş alışverişinde bulunularak alt yapısının hazırlanması konusunda mutabakata varıldı.

 


Ziyarette, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları hizmet kolunda yetkili sendika ve en büyük sosyal paydaş olarak Sağlık-Sen'in her zaman sosyal sorumluluk bilinci içinde hareket ettiğini dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bu kampanya ile de amaçlarının toplumsal duyarlılık adına öncülük etmek olduğunu söyledi.

 


Bir süre önce de sağlık çalışanları arasında "Organ Bağışı" Kampanyası başlattıklarını hatırlatan Memiş, sağlık çalışanlarının Sağlık-Sen'in öncülüğünde toplumun sağlığı ve huzuru için her türlü fedakarlığı yapmaya devam edeceğini kaydetti.

 

AKAR: ORTAK PAYDAŞ OLMAYA HAZIRIZ

 

Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar ise, Sağlık-Sen'in başlatacağı "100 Bin Kan 100 Bin Can" Kampanyası'nı son derece anlamlı bulduğunu dile getirerek, Genel Başkan Metin Memiş ve Sağlık-Sen Heyetine teşekkür etti. Kampanyanın mesleki ve toplumsal duyarlılığın muhteşem bir örneğini vereceğini kaydeden Akar, "Kızılay olarak bizler, Sağlık-Sen'in öncülüğündeki kampanyanın ortak paydaşı olmaya hazırız" dedi.


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'e, ziyaret sonunda, başlatılacak kampanya ile ilgili bir de şükran plaketi verildi. Memiş'e plaketi Kızılay Başkanı Akar takdim etti.

 

 

Ziyarete, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in yanı sıra Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan da katıldı.


KAMPANYA ‘SAĞLIK-SEN BÜYÜK TEŞKİLAT BULUŞMASI'NDA DUYURULMUŞTU


Genel Başkan Metin Memiş, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın da katıldığı, 14-16 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam Asya Termal Otel'de 2 Bin Beş yüz kişinin katılımıyla gerçekleştirilen "Organ Bağışı Kampanyası"n da dile getirerek, "100 Bin Kan 100 Bin Can" kampanyasını da teşkilat yöneticilerine duyurmuştu.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo