Atatürk'ü Ölümünün 74. Yılında Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 74. yılında saygıyla anıyoruz. Günümüzde yaşanan tartışmalar, Atatürk'ün daha iyi anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Kurduğu cumhuriyeti, gençlere emanet eden Atatürk, hedef olarak da muasır medeniyet seviyesini göstermişti. Memur-Sen olarak, kişisel çıkar ve menfaatlerine mazeret uydurmak için Atatürk'ü kullananların aksine muasır medeniyet seviyesini her alanda yakalamak için çalışıyoruz.


Atatürkçülük adı altında cumhuriyet ve demokrasiyi korumanın çaresi olarak askeri yönetim ve darbeleri meşru gören, bu uğurda çaba gösterenlerin aksine Memur-Sen olarak, Cumhuriyet'in temel unsuru olan demokrasi ve bağımsızlık için gerekli olan mücadelemizi, yasal zeminde sürdürüyoruz.

 

Muasır medeniyet seviyesinin, kılık ve kıyafette batıya benzemekle olacağını düşünenlerin aksine bizler bilimde, teknolojide kısacası hayatın her alanında başarma hedefini kovalıyoruz. Memur-Sen, üyesi ve mensuplarıyla Atatürk'ün koyduğu bu hedefe yürümekten asla vazgeçmeyecektir. Memur-Sen olarak, kamu çalışanlarımızın muasır medeniyet seviyesine ulaşmada en önemli unsur olduğunun farkındayız ve toplumda hak ettikleri sosyo-ekonomik seviyeye ulaşmada da elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.
Atatürk'ün; ‘Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' ve; ‘Devletini en çok seven, ona en çok hizmet edendir' sözlerinde de dikkat çektiği biz kamu çalışanları, bu hedefe yürümekten geri kalmayacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.

 

Günümüzde kendi tekeline aldıkları ve bize dayatılan Atatürk ve anlayışı yerine, biz ilk TBMM'yi açan, Çanakkale zaferini kazandıran gerçek Atatürk'ü örnek alıyoruz. Laiklik adı altında din düşmanı gibi gösterilmeye çalışılan bir Atatürk ve Atatürkçülük anlayışını kabul etmiyoruz.

 

Atatürk, milli mücadeleye önderlik etmiş, cumhuriyeti kurmuş, toplumda ayrışma yerine birlik ve beraberliği teşvik etmiş, bu alanda çalışmıştır. Birlik ve beraberlik için mücadele eden Atatürk ve O'nun düşüncelerinin bugün ayrışma sebebi olarak gösterilmesi, Atatürkçü geçinen kişi ve grupların samimi olmadıklarını ortaya koymaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk'ü tekrar rahmet ve minnetle anıyor, toplumun her kesimi tarafından anlaşılmasına yönelik beklentimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo