Sağlık-Sen’de Devir Teslim Töreninin Ardından Yeni Yönetim Göreve Başladı

 

Sağlık-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından Genel Başkan Metin Memiş başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri görevlerine başladı.

25-26 Ağustos 2012 tarihleri arasında Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen ve iki liste halinde gidilen Sağlık-Sen Olağanüstü Genel Kurulu'nun ardından yeniden Sağlık-Sen Genel Başkanı seçilen Metin Memiş ve Yönetim Kurulu listesi, genel merkezde yapılan devir teslim töreninin ardından görevlerine başladı.

Devir teslim töreninde konuşan Genel Başkan Metin Memiş, birlik ve beraberlik mesajı vererek, tüm teşkilatlara ve delegelere teşekkür etti. Kaybedenin olmadığı, kazanan tarafın ise Sağlık-Sen olduğunu bir kez daha vurgulayan Memiş, Sağlık-Sen'in, gücünü sağlık çalışanları için kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

Sağlık politikalarının alt yapılarının hazırlanma süreçlerinde çalışan memnuniyeti ve iş barışı açısından çalışma koşullarının çalışanların lehine şekillendirilmesinde Sağlık-Sen'in büyük katkılar sunduğunu hatırlatan Memiş, "175 bine ulaşan üye sayımızla, Sağlık sistemindeki sorunlardan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına her alanda gündemi belirleyen, üretken ve vizyoner bir sendikal anlayış içinde hareket ederek, sonuç almaya odaklı sendikal mücadelemizi yeni dönemde de hep birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle sendikamızın kuruluşundan bu yana, sendikal mücadelemize,örgütlenmemize, bizi biz yapan bütün değerlerimize omuz veren, güç veren, yükselten ve yücelten, emeği geçen tüm genel merkez, şube, il başkanlarımıza, temsilcilerimize, büyük Sağlık-Sen ailesine destek sunan, katkı veren bütün gönüldaşlarımıza tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

Sağlık-Sen Genel Merkezi Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri'nin görev dağılımları şöyle:
Genel Başkan Metin Memiş
Genel Sekreter Semih Durmuş, 
Genel Teşkilat Sekreteri Kemal Çırak, 
Genel Mali Sekreter Mustafa Örnek, 
Genel Basın ve İletişim Sekreteri Mutlu Kaya.
Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ekrem Yavuz, 
Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Aziz Aslan,

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo